O NAS

Lech TV to pierwszy klubowy kanał telewizyjny w Polsce, który nadawanie rozpoczął 24 października 2013 roku o godz. 20.00 na żywo wprost z INEA Stadionu w Poznaniu. Dostęp do nowej telewizji ma około pół miliona mieszkańców Wielkopolski. Kanał wzbogacił ofertę programową INEA, która jest największym w tym regionie alternatywnym operatorem telekomunikacyjnym.

Ten pierwszy klubowy kanał telewizyjny w Polsce ma na celu przybliżyć Lecha Poznań i jego zawodników szerokiej publiczności, promować klub i jego wartości oraz jednoczyć kibiców. Format jest wzorowany na podobnych klubowych kanałach telewizyjnych w Europie Zachodniej.

Najwięcej uwagi poświęcamy pierwszej drużynie, ale z naszymi kamerami regularnie odwiedzamy również Akademię Lecha Poznań we Wronkach. Na naszej antenie nie brakuje miejsca na akcenty historyczne. W programie "Grałem w Kolejorzu" byli zawodnicy Lecha wspominają swoje występy w niebiesko-białych barwach. W magazynie "Z archiwum Lech TV" pokazujemy retransmisje dawnych meczów Kolejorza.

W Lech TV regularnie transmitujemy mecze rezerw, juniorów oraz oldbojów. Na żywo pokazujemy również wszystkie sparingi pierwszej drużyny oraz konferencje prasowe. Po każdym domowym meczu Kolejorza nasi prezenterzy w programie "Inea Stadion Live" rozmawiają z ekspertami. Ciekawymi propozycjami w naszej ramówce są również takie magazyny jak "Inne Granie", w którym muzycy opowiadają o swojej miłości do Kolejorza, oraz "Master Lech" - program kulinarny z udziałem piłkarzy.

W Lech TV prezentujemy również kulisy funkcjonowania klubu. "Od kuchni" pokazujemy wszystkie mecze pierwszej drużyny oraz najważniejsze wydarzenia przy Bułgarskiej. Co godzinę na naszej antenie emitujemy flesz informacyjny, z podsumowaniem najświeższych wydarzeń.

Lech TV powstał dzięki współpracy pomiędzy Lechem Poznań a INEA, która od połowy 2013 roku jest sponsorem Premium Lecha Poznań i sponsorem tytularnym INEA Stadionu w Poznaniu. Kanał nadaje przynajmniej 14 h na dobę. Program jest dostępny w pakietach standardowych telewizji cyfrowej INEA. Część materiałów można oglądać w Internecie na stronie lech.tv. Produkcją kanału Lech TV i zarządzaniem operacyjnym zajmuje się Telewizja WTK.

Redaktorem naczelnym telewizji jest Mateusz Kuźniewski, wcześniej dziennikarz Telewizji WTK i radio Afera.

magazine
magazine